Šildomų grindų įrengimas

Šildomos grindys yra dar vienas puikus būdas sušilti žiemą. Grindų šildymo kaina gali skirtis priklausomai nuo sistemos, medžiagų, namo išdėstymo, bei norimo rezultato, visa tai aptarsime šiame straipsnyje.

Daugelis namų savininkų daug negalvoja apie grindų šildymą, kol neužklumpa šalti orai ir basos kojos nepatenka į šaltas vonios plyteles. Štai tada daugelis žmonių prisimena ir nori, kad būtų įsirengę šią grindų šildymo sistemą. Šis puikiai erdvę taupantis šildymo būdas užtikrina vienodą šilumą visose patalpos dalyse, skirtingai nuo daugelio kitų šildymo būdų, tokių kaip radiatoriai ar oras – oras. Ir kadangi aplinkui nepučia karštas oras, spinduliuojanti šiluma nemaišo ir nepakelia dulkių nuo žemės. Tolygus šilumos paskirstymas leidžia beveik neribotą baldų išdėstymą, nesijaudinant dėl įvairių trukdžių kurios gali ištikti šilumą.

Grindinio šildymo sistemos kažkada buvo laikomos visiška prabanga, tačiau šiandien vis daugiau namų savininkų atranda Šildomų grindų privalumus, ypač vonios kambariuose ir virtuvėse. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte viską, ką reikia žinoti apie grindų šildymo išlaidas.

Norite įsirengti profesionalų grindinį šildymą?

Profesionalai jums gali padėti. Gaukite nemokamą be įsipareigojimų medžiagų ir darbų samatą iš “Nemuno Tėkmės” komandos ekspertų.

Kas yra grindinis šildymas?

Grindų šildymas yra alternatyvus būdas šildyti jūsų namus ar bent dalį jūsų namų. Dažnai priskiriama vonios kambariui ir virtuvei, tai pagrindinė sistema, kuri skleidžia šilumą nuo žemės paviršiaus, todėl grindys yra maloniai šiltos vaikščiojant ir nuramina skraidančias dulkės iš priverstinio oro šilumos kanalų ar radiatorių.

Galima rinktis dviejų tipų grindų šildymą: elektrinį ir vandens. Abu užtikrina pastovų ir efektyvų šilumą. Kanzaso valstijos universiteto kartu su Amerikos šildymo, šaldymo ir oro kondicionavimo inžinierių draugija (ASHRAE) atliktas tyrimas atskleidė, kad spinduliavimo sistema gali veikti 25 procentais efektyviau nei priverstinio oro sistema.

Tiek vandens, tiek elektros sistemos gali sutaupyti net 15 procentų jūsų namų šildymo sąskaitoje, jos yra pilnai suderinamos su visų tipų grindimis ir yra gana lengvai montuojamos.

Kokia yra grindų šildymo kaina?

Spindulinio grindų šildymo sąnaudų apskaičiavimo veiksniai

Grindų šildymas gali būti brangus. Žinoma, jūsų kambario dydis turės įtakos medžiagų ir darbo sąnaudoms, tačiau kiti veiksniai gali turėti įtakos spinduliuojamo grindų šildymo kainai. Pirmiausia pasirenkamas sistemos tipas: elektrinis ar vandeninis.

Nesikoncentruokite tiek į įrengimo išlaidas, kad pamirštumėte apskaičiuoti kiekvieno tipo sistemos eksploatavimo išlaidas. Šildymo šaltinis gali turėti įtakos sąnaudoms: geoterminis, saulės, propano ir elektros energijos kainos skiriasi. Be grindų, kuriose ketinate įrengti spindulinį šildymą, dydžio, grindų dangos tipas taip pat gali turėti įtakos sąnaudoms.

Vieta, kur gyvenate, gali pakeisti kainą dėl kelionės atstumo ir darbo įkainių, taip pat dėl rangovo planavimo sezono piko metu. Kaina taip pat priklauso nuo to, kiek reikia demonstracinės versijos (jei ji neįrengiama naujos statybos ar renovacijos metu), aikštelės paruošimo ir valymo.

Norite įsirengti spindulinį grindų šildymą?

Profesionalai gali padėti. Gaukite nemokamą be įsipareigojimų projekto sąmatą.

Grindų šildymo tipai

Yra du pagrindiniai grindų šildymo būdai: elektrinis ir vandens. Elektros sistemos kainuoja nuo 8 iki 15 EUR už kvadratinę pėdą, o hidraulinės sistemos kainuoja nuo 6 iki 20 EUR už kvadratinę pėdą. Galimybė montuoti elektros sistemą kaip kilimėlius prisideda prie mažesnės kainos. Tačiau, kalbant apie eksploatavimo išlaidas, vandens sistemos eksploatavimas kainuoja pigiau, nes vanduo ilgą laiką išlaiko šilumą.

Medžiagos ir darbas

Didžiausią dalį grindų išlaidų sudaro darbas, kuris sudaro apie 4–9 EUR už kvadratą o medžiagų kaina yra apie 0.50–1.6 EUR už einamąjį metrą

Darbo sąnaudos visoje šalyje gali labai skirtis, todėl kaina gerokai išauga. Pačių medžiagų kaina taip pat gali labai skirtis. Vinilas paprastai kainuoja nuo 20 iki 30 EUR

už kvadratinį metrą, o kietmedžio grindys gali kainuoti dvigubai ar trigubai brangiau.

Vieta ir kelionės atstumas

Jei gyvenate atokioje vietovėje arba labai nutolę nuo rangovo būstinės, už įrengimą gali tekti mokėti daugiau, nes rangovas turi pervežti darbuotojus ir medžiagas. Jei rangovas yra labai nutolęs nuo medžiagų tiekėjo, tai taip pat gali turėti įtakos jūsų mokamai kainai.

Norint įsirengti grindų šildymą?

Profesionalai gali padėti. Gaukite nemokamą be įsipareigojimų projekto sąmatą iš netoliese esančių grindų ekspertų.

Montavimo kambarys

Priežastis, kodėl kambarys, kuriame pasirenkate įrengti šildymo grindis, turi įtakos kainai, yra ta, kad tam tikrose patalpose paprastai yra tam tikro tipo grindų danga, kuri gali kainuoti daugiau. Pavyzdžiui, rūsiuose paprastai yra betoninės grindys, kurias dažniausiai reikalauja išdaužyti taip neprarandant norimo aukščio, Vidutinė šildomų grindų įdėjimo kaina rūsyje svyruoja nuo 11 200 EUR iki 31 000 EUR. Nors garaže taip pat paprastai yra betoninės grindys, įrengimo išlaidos yra žymiai mažesnės – vidutiniškai 8 064–17 856 EUR, nes garažas suteikia lengvesnę prieigą. Mažiausios išlaidos reikalauja atliekant grindinį šildymo naujam name atitinkamai 1300–7500 EUR.

Svetainės paruošimas, valymas ir šiukšlių šalinimas

Svetainės paruošimas, valymas ir šiukšlių šalinimas taip pat gali padidinti išlaidas. Paruošiamasis darbas gali apimti kasimą, putplasčio montavimą ir tankinimą, tinklo bei plėvelės dėjimą. To darbo sudėtingumo lygis galiausiai nulems galutines išlaidas. Panašiai, valymo ir šiukšlių kiekis, kurį reikia pašalinti, taip pat turės įtakos galutinei sąskaitai.

Grindų šildymo kaina. Papildomos išlaidos ir svarstymai

Planuodami grindų sistemą, reikia turėti omenyje keletą kitų galimų paslėptų išlaidų. Pavyzdžiui, jei pasirinksite vandens sistemą, gali tekti įrengti vandens šildytuvą, jei jūsų dabartinis modelis tiekia nepakankamai.

Jei nuspręsite visą namą šildyti grindų šildymu, turėsite sugalvoti kitą būdą, kaip vasarą vėsinti namus. Jei norite pridėti vėsinimą, gali prireikti papildomos įrangos, pvz., aušintuvo ir sausintuvo. Taip pat turėsite apsvarstyti aušinimo sistemos vietą.

Kad ir kurią sistemą pasirinktumėte, susidursite su veiklos išlaidomis. Nuolatinės eksploatacinės išlaidos elektriniam spinduliniam grindų šildymui paprastai yra šiek tiek didesnės nei vandens sistemų, o tai yra priešingai nei įrengimo išlaidos. Bet kuriai sistemai priežiūros išlaidos paprastai yra nedidelės arba visai nėra, nors hidraulinei sistemai gali reikėti kaskart tikrinti ir prižiūrėti katilą.

Norite įsirengti spindulinį grindų šildymą?

Profesionalas gali padėti. Gaukite nemokamą be įsipareigojimų projekto sąmatą iš netoliese esančių grindų ekspertų.

Vandens šildytuvo montavimas

Grindų šildymo sistemai reikalingas šilumos siurblys, perdarant iš radiatorinį šildyma į grindinį reikia perdaryti katilo sistemą, pvz ruošiant naują sistema kuriai visas namas yra aprūpinamas grindiniu šildymo, kai prieš tai buvo radiatorinis šildymas, reikia įrengti pamaišymo mazgą kuris duotų žemesnė temperatūra į grindis, nes kita vertus kieto kuro katilas tiesiai paduos nuo sistemos kaip į radiatorius 90 laipsnių, tai nebus įmanoma vaikščioti ant grindų.

Grindų vėsinimas

Kai kurios spinduliavimo sistemos gali būti naudojamos ir vėsinimui, ir šildymui, nors po grindimis sumontuota sistema nėra praktiška vėsinimui, nes vėsus oras leidžiasi į apačia. Vietoj to norėtumėte, kad lubose būtų sumontuotas geoterminis aušintuvas arba vėsinimo įrenginys, kuriam reikia papildomų vamzdžių. Tačiau tai kainuos, kuri gali padidėti, jei reikės pridėti aušintuvą arba sausintuvą. Alternatyvos yra langų kintamosios srovės įrenginiai ir oro kondicionavimas ant sienos.

Papildomi komponentai

Jei pasirinksite vandens šildymo sistemą, gali tekti atnaujinti vandens šildytuvą arba pridėti boilerį. Labiausiai tikėtina, kad jums taip pat reikės vamzdžių. Kiti papildomi grindų šildymo sistemos komponentai yra termostatas ir žalvariniai kolektoriai. Kai kurioms sistemoms, pavyzdžiui, saulės ir geoterminėms sistemoms, taikomi papildomi reikalavimai, pavyzdžiui, saulės kolektoriams ir siurbliams.

Grindų šildymo kaina

Spindulinio grindų šildymo tipai

Nors du pagrindiniai grindų šildymo tipai skirstomi į elektrinius ir vandeninius, galima naudoti ir kitas sistemas. Geoterminėse grindų sistemose naudojama šiluminė šiluma, perduodama šilumos siurbliais, kurie karštą vandenį cirkuliuoja vamzdžiais. Saulės spinduliuojamos šilumos sistemos renka energiją iš saulės per saulės baterijas, kurios cirkuliuoja skystį grindims šildyti. Propano pogrindinėse sistemose propanas naudojamas kaip kuro šaltinis šilumai tiekti. Kiekvienas turi

savo privalumus ir trūkumas, ir kiekvienas turi skirtingą kainą.

Elektrinis

Elektros sistemos dažnai yra papildomos – neskirtos būti vieninteliu šilumos šaltiniu patalpoje. Į kilimėlius įtaisyti šildymo kabeliai klojami po plytelių grindimis, o po vinilinėmis arba medinėmis grindimis galima kloti specialų šildymo kilimėlį. Elektrinis spindulinis grindų šildymas susideda iš kilimėlių su įterptais kabeliais arba tik per tinklelį suvertus kabelius. Kilimėlių naudojimas suteikia papildomos naudos, bet supaprastina montavimą. Dėl eksploatavimo išlaidų šios sistemos dažniausiai yra skirtos vonios kambariams, virtuvėms ir mažesniems kambariams.

Vandens šildymo sistemos

Hidraulinės sistemos dažnai naudojamos kaip viso namo šildymas, o PEX vamzdžiai eina iš katilo arba vandens šildytuvo po grindimis. Šios sistemos yra dažniausiai naudojamos ir paprastai yra ekonomiškiausios. Tačiau dėl nutiestų vamzdžių ir galimo vandens šildytuvo ar boilerio įrengimo išlaidos paprastai yra didesnės nei elektros sistemų. Vandens sistemų išankstinės išlaidos gali veikti du ar tris kartus daugiau nei elektros sistemos. Įmeskite papildomas boilerio ar papildomo vandens šildytuvo išlaidas, ir kaina dar labiau padidės. Tačiau eksploatavimo išlaidos paprastai yra mažesnės, nes karštas vanduo sulaiko šilumą ir taip sumažina laiką, reikalingą sistemai šildyti.

Geoterminis

Geoterminės spinduliuojančios grindys yra dar viena hidroninio šildymo forma, tačiau vietoj vandens šildytuvo vandens šildymui naudojama šilumos energija iš žemės. Vidutinė geoterminio spindulinio šildymo sistemos kaina yra nuo 9 500 iki 27 000 EUR, daugiausia dėl siurblio kainos. Šilumos siurblys tiekia karšto vandens ir glikolio (antifrizo) mišinį vamzdžiais, esančiais po grindimis.

Saulės

Maždaug trečdalis saulės spinduliuojamos šilumos sistemos kainos tenka saulės vandens šildymo įrenginio kainai. Vidutinė kaina svyruoja nuo 8 000 iki 19 500 EUR. Kaip ir kitose saulės energijos formose, saulės baterijos kaupia saulės energiją ir naudoja ją skysčiui, kuris vamzdžiais patenka per baką, prieš cirkuliuojant po grindimis. Saulės baterijos gali padidinti projekto išlaidas.

Propanas

Vandens šildymo bakas iš propano kainuoja vidutiniškai 2600 EUR, neskaitant vandens sistemos vamzdžių ir jo įrengimo darbo sąnaudų Tai vienas iš labiausiai prieinamų energijos šaltinių vandens šildymui naudojamo vandens sistemoje.

Grindų šildymo pranašumai

Spindulinis grindų šildymas suteikia daug privalumų – nuo taupymo iki komforto. Jis yra tylus, efektyvus ir nereikalauja jokios priežiūros. Be to, jei ateityje ketinate parduoti savo namus, grindų sistemos gali būti palaima potencialiems pirkėjams.

Komfortas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos tikriausiai pastebėsite šildydami grindis, yra tai, kad jis sušildo jūsų kojas. Tačiau taip pat greičiausiai pastebėsite, kad jūsų namuose yra mažiau skersvėjų ar šaltų dėmių, nes grindys pakeičia priverstinio oro šilumos pliūpsnį ir vėliau vėsų skersvėjų, kuriuos jaučiate iš radiatorių ir krosnies kanalų. Centrinis šildymas taip pat gali išsausinti orą, todėl šaltesniais mėnesiais kvėpavimas tampa nepatogus, tačiau tai nėra susirūpinimas dėl šildomų grindų. Spinduliuojančios grindų sistemos gali būti ypač šiltos tokiose vietose kaip rūsiai ir garažai, kurie paprastai yra šaltesnės namų vietos.

Norite, kad būtų atliktas šildomų grindų įrengimas?

Mūsų komanda gali jums padėti, susisiekite su mumis, ir mes jums pateiksime pasiūlymą visiškai nemokamai.

Nemuno Tekmė

read more

Susisiekite su mumis