Kaip išdžiovinti telefoną? Išsamus vadovas
Jei jūsų telefonas atsitiktinai pateko į vandenį, svarbu veikti greitai, kad sumažintumėte galimą žalą. Štai išsamus vadovas, kaip efektyviai išdžiovinti telefoną:
1. Išjunkite telefoną
Kaip tik įmanoma greičiau išjunkite telefoną, kad išvengtumėte trumpojo jungimo ir tolesnės žalos elektronikai.
2. Pašalinkite išorinius komponentus
Jeigu įmanoma, pašalinkite bateriją, SIM kortelę, atminties kortelę ir kitus pašalinamus komponentus. Tai padės išvengti jų pažeidimo ir palengvins džiovinimo procesą.
3. Nuvalykite išorinę drėgmę
Naudokite minkštą, švarų audinį ar popierinius rankšluosčius, kad kuo geriau išdžiovintumėte telefoną iš išorės. Būkite švelnūs, kad nesukeltumėte papildomos žalos.
4. Nepulkite naudoti plaukų džiovintuvo ar kitų šilumos šaltinių
Vengkite naudoti plaukų džiovintuvus ar kitus šildymo įrenginius, nes karštas oras gali pakenkti telefonui, ištirpdant vidines dalis arba paskatindamas kondensato susidarymą.
5. Pasirinkite džiovinimo metodą
Yra keletas metodų, kaip galite išdžiovinti telefoną:
- Silikagelio paketėliai: Šie paketėliai puikiai sugeria drėgmę. Įdėkite telefoną kartu su keliais silikagelio paketėliais į uždarą indą ar plastikinį maišelį. Palikite bent 24-48 valandas.
- Nedidelis kiekis ryžių: Nors šis metodas yra populiariai žinomas, jis nėra pati efektyviausia išeitis, nes ryžiuose yra dulkių, kurios gali patekti į telefono vidų. Jei pasirinksite šį metodą, įdėkite telefoną į didelį indą su ryžiais, uždenkite ir palikite mažiausiai 24-48 valandas.
6. Palikite telefoną džiūti
Kad ir kurį džiovinimo metodą pasirinktumėte, svarbiausia – palikite telefoną ramybėje džiūti. Neskubėkite įjungti, net jei atrodo, kad viskas sausa.
7. Įjunkite telefoną
Po 48 valandų būkite kantrūs ir pabandykite įjungti telefoną. Jei telefonas neįsijungia arba pastebite kitų problemų, gali prireikti profesionalios pagalbos.
8. Apsvarstykite apsilankymą servise
Jei telefonas neveikia kaip įprasta arba jeigu esate susirūpinę dėl galimos vidinės žalos, geriausia kreiptis į profesionalų serviso centą. Jie galės atidaryti įrenginį, išvalyti jį nuo korozijos ir patikrinti visas funkcijas.
Nors šios rekomendacijos gali padėti išsaugoti jūsų telefoną po kontakto su vandeniu, svarbiausia yra prevencija. Stenkitės vengti situacijų, kuriose telefonas gali būti pamerktas į vandenį, ir svarstykite įsigyti atsparų vandeniui dėklą, ypač jei esate dažnai prie vandens.
Kaip išdžiovinti telefoną. DUK
Telefonas pateko į vandenį? Ne panikuokite. Štai keletas dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) apie tai, kaip efektyviai išdžiovinti telefoną, kai jis patenka į vandenį:
1. Ką daryti iškart, kai telefonas pateko į vandenį?
Pirmiausia nedelsiant išjunkite telefoną, kad sumažintumėte riziką susidaryti trumpąjį jungimą. Jei įmanoma, išimkite bateriją, SIM kortelę ir atminties kortelę.
2. Ar galima naudoti plaukų džiovintuvą telefono džiovinimui?
Nerekomenduojama naudoti plaukų džiovintuvo ar kitų šilumos šaltinių, nes tai gali pakenkti telefono vidiniams komponentams. Karštas oras gali ištirpdyti klijus, kurie laiko telefoną, ir sukelti papildomą žalą.
3. Ar ryžiai padeda išdžiovinti telefoną?
Nors ryžių naudojimas telefono džiovinimui yra populiarus metodas, jis nėra labai efektyvus. Ryžiai sugeria drėgmę, bet ne taip efektyviai, kaip tikimasi. Be to, ryžiuose esančios dulkės gali patekti į telefono jungtis ir sukelti papildomų problemų.
4. Kokie yra efektyvesni būdai išdžiovinti telefoną?
Geriau naudoti silikagelio paketėlius, kurie yra skirti drėgmės sugerimui. Įdėkite telefoną kartu su keliomis silikagelio paketėliais į uždarą indą ir palikite mažiausiai 24-48 valandas.
5. Kiek laiko reikia palikti telefoną džiūti?
Būtina palikti telefoną džiūti bent 24-48 valandas. Svarbu nedaryti skubotų veiksmų, nes viduje esanti drėgmė vis dar gali sukelti žalą.
6. Kaip žinoti, ar telefonas visiškai išdžiūvo?
Po džiovinimo bandykite įjungti telefoną. Jei jis neįsijungia ar veikia netinkamai, gali būti, kad jis vis dar drėgnas arba patyrė neatitaisomą žalą.
7. Ką daryti, jei telefonas vis dar neveikia po džiovinimo?
Jei telefonas neveikia po kruopščios džiovinimo procedūros, rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotą techniką, kad būtų atliktas profesionalus telefono patikrinimas ir remontas.
8. Kaip ateityje išvengti vandens žalos telefonui?
Apsvarstykite galimybę naudoti vandeniui atsparų telefoną arba įsigykite vandeniui atsparų dėklą. Be to, vengti laikyti telefoną netinkamose vietose, pvz., ant praustuvo krašto ar baseino borto.
Šie atsakymai padės jums efektyviai reaguoti į incidentą, kai telefonas pateko į vandenį, ir padės išvengti tolesnės žalos jūsų įrenginiui.