aeroterminis šildymas oras vanduo kaina


Kas yra aeroterminis šildymas (oras-vanduo)?

Aeroterminis šildymas yra šildymo sistema, kuri naudoja orą kaip energijos šaltinį, kad sukurtų šilumą patalpose. Ši sistema veikia naudojant oro šilumos siurblį, kuris sugeria orą iš aplinkos ir perduoda šilumą į patalpą.

Šildymo metu aeroterminis šildymas naudoja oro šilumos siurblį, kuris perduoda šilumą iš lauko oro į patalpą. Tai pasiekia pasiimant šilumą iš oro net ir esant žemesnei temperatūrai nei aplinkos oras. Tai reiškia, kad aeroterminis šildymas gali būti veiksmingas net ir žiemą, kai oras yra šaltesnis.

Vienas iš pagrindinių pranašumų aeroterminio šildymo atžvilgiu yra jo efektyvumas ir energijos taupymas. Kadangi sistema naudoja orą kaip šilumos šaltinį, ji yra labai efektyvi ir gali sutaupyti energijos sąnaudas. Be to, aeroterminis šildymas dažnai laikomas aplinkai draugišku sprendimu, nes jis mažiau kenkia aplinkai nei tradiciniai šildymo metodai, tokie kaip nafta ar dujos.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad aeroterminis šildymas gali reikalauti pradinės investicijos ir yra priklausomas nuo aplinkos oro sąlygų. Be to, šilumos siurbliai gali būti triukšmingi veikiantys įrenginiai, todėl tai taip pat reikia atsižvelgti renkantis šildymo sistemą. Vis dėlto, daugelis žmonių laiko aeroterminį šildymą patraukliu pasirinkimu dėl jo energijos taupymo galimybių ir draugiškos aplinkai veikimo principo.

Aeroterminis šildymas kaina. Kiek viskas kainuoja ?

Aeroterminio šildymo sistemos kaina gali labai skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant:

 1. Šildymo sistemos dydis: Kuo didesnės patalpos ar pastatas, tuo daugiau įrangos ir medžiagų gali prireikti įdiegti aeroterminį šildymą, kas gali padidinti kainą.
 2. Pasirinkta įranga: Skirtingos šildymo sistemos ir šilumos siurblių modeliai gali skirtis pagal kainą ir našumą. Aukštesnės kokybės arba pažangesnės įrangos modeliai gali būti brangesni, bet gali pasiūlyti didesnį efektyvumą ar daugiau funkcijų.
 3. Montavimo darbų sudėtingumas: Jei pastate ar patalpoje reikia atlikti sudėtingesnius montavimo darbus, pvz., kai reikia praplėsti arba modifikuoti esamus vamzdžius ar šildymo sistemą, tai gali padidinti visos sistemos kainą.
 4. Papildomos paslaugos: Papildomos paslaugos, tokiu kaip izoliacija, termostato diegimas ar priedų įdiegimas taip pat gali padidinti bendrą šildymo sistemos kainą.
 5. Įmonės ar specialisto mokesčiai: Skirtingos įmonės ar santechnikos specialistai gali taikyti skirtingus mokesčius už darbą ir paslaugas, todėl kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto paslaugų teikėjo.

Rekomenduojama pasikonsultuoti su keliomis įmonėmis ar specialistais, kad gautumėte kainos pasiūlymus pagal jūsų konkrečius poreikius ir sąlygas. Tai padės jums gauti tikslų įsivaizdavimą apie aeroterminio šildymo sistemos kainą ir pasirinkti geriausią variantą jūsų biudžetui.

Nemokama šildymo sistemos pasiūlymą galite gauti susiekus su “Nemuno Tėkmės” specialistais.

Kokie yra aeroterminio šildymo privalumai ir trukumai?

Aeroterminis šildymas turi keletą privalumų ir trūkumų, kuriuos svarbu įvertinti renkantis šildymo sistemą:

Privalumai:

 1. Efektyvumas: Aeroterminis šildymas yra efektyvus energijos šaltinis, nes naudoja orą kaip šilumos šaltinį, o tai yra gan nebrangus energijos šaltinis. Tai gali padėti sumažinti šildymo sąskaitas ir energijos išlaidas.
 2. Ekologiškumas: Šildymas naudojant orą kaip šilumos šaltinį yra švaresnis variantas aplinkai, nes nereikia deginti kuro arba kitų energijos šaltinių. Tai mažina išmetamųjų teršalų kiekį ir teigiamai veikia aplinką.
 3. Mažesnės eksploatacinės išlaidos: Nors aeroterminio šildymo įrengimo išlaidos gali būti aukštesnės pradžioje, ilgalaikėje perspektyvoje tai gali padėti sumažinti eksploatacines išlaidas, nes mažiau energijos bus sunaudota.
 4. Universali naudojimo galimybės: Aeroterminis šildymas gali būti naudojamas ne tik šildymui, bet ir vėsinimui vasaros metu. Tai universalus sprendimas, kuris gali būti pritaikytas įvairiems sezono poreikiams.

Trūkumai:

 1. Priklausomybė nuo oro temperatūros: Aeroterminis šildymas gali būti mažiau efektyvus šaltesniuose klimato regionuose arba esant labai žemai oro temperatūrai, kai oras yra šaltas ir retas. Šilumos siurblys gali turėti sunkumų surinkti pakankamai šilumos, kad patalpos būtų pakankamai pašildytos. Dauguma šildymo siurblių oras-vanduo įjungia papildoma elektrinį teną nuo -15, išskyrus padidinto galingumo siurblius (pvz. Panasonic T-CAP, jungia nuo -20)
 2. Montavimo ir įrengimo išlaidos: Pradinės aeroterminio šildymo įrengimo išlaidos gali būti didesnės nei kai kurių kitų šildymo sistemų, nes reikia įdiegti šilumos siurblį ir tinkamą šilumokaitį. Tai gali padidinti pradinį investicijų poreikį.
 3. Triukšmas: Kai kurie šilumos siurbliai gali sukelti triukšmą veikiant, ypač esant dideliam apkrovimui arba senesnėms įrangos versijoms. Tai gali būti problematiška, jei šilumos siurblys yra sumontuotas netoli gyvenamųjų ar darbo patalpų, ar ant sienos, dažniausias šis trūkumas išsprendžiamas montuojant ant žemės ir montuojant išorinį bloką toliausiai nuo naudojamų patalpų.
 4. Periodinis priežiūros poreikis: Aeroterminis šildymas reikalauja reguliaraus priežiūros ir aptarnavimo, kad išlaikytų maksimalų veikimo efektyvumą. Šis priežiūros procesas gali kainuoti papildomus pinigus ir reikalauti laiko.

Atsižvelgiant į šiuos privalumus ir trūkumus, svarbu atidžiai apsvarstyti, ar aeroterminis šildymas arba oras-vanduo yra tinkamas jūsų poreikiams ir aplinkybėms. Įvertinkite savo būsto ar verslo poreikius, klimato sąlygas ir galimas finansines išlaidas, prieš priimdami galutinį sprendimą.