Kokia yra šildomų grindų įrengimo kaina su darbais ir medžiagomis?

Šiame trumpame straipsnyje aptarsime kokie yra galutinė šildomų grindų įrengimo kaina su darbais ir medžiagomis, tai kas sudaro pilna šildomų grindų sumuštinį? (sluoksnius)

juodgrines-apatinis-betono-sluoksnis

Juodgrindės

Apatinis grindų sluoksnis, tai pats pirmas sluoksnis, kurį reikia paruoši, kad būtų galimo toliau dėti polistirolą, ar kitą šildymo medžiagą. Apatinis sluoksnis nėra visada išbetuonuojamas, galima ir dėti polistirolą ant smėlio, bet tada reikia gerai išlyginti smėli, jį suspausti ir tvirtai paruošti, tada rekomenduojamas ir apsauginis tinklas nuo graužikų, kad neįlįstų į polistirolą ir ten šiltai neapsigyventų. Kitas variantas, yra pilamos “juodgrindės” arba dar kitaip betonas, viskas išlyginamą ir paruošiama, kaina prasideda nuo 10e vienam m2 su medžiagomis, po to dedamas apšiltinimo sluoksnis.

grindu siltinimas

Grindų šiltinimas

Kai jau yra paruoštos “juodgrindės”, atliekamas apšiltinimo sluoksnius, rekomenduojama, esant galimybei apšiltinti daugiau, nes tai lemia mažesnį šilumos praradimą per grindys, bei mažesni šalčio patekimą į vidų. Polistirolo, tarpus reikia tinkamai užsandarinti, su polietileno klijais ar putom, kad neįeitų šaltis. Rekomenduojamą grindis apšiltintu nuo 15 iki 25. Kaina priklauso nuo spalvos, šilumos klasės, bei šilumos varžos, bet vidutiniškai polistirolo medžiagų kaina už kv siekia apie 2-3e už kvadratą. Tada ant polistirolo dedama plėvelė, kad nebūtų pelėsio.

plevele ant polistirolo

Plėvelė ant polistirolo:

Plėvelė reikalinga tam, kad iš apačios neitų drėgmė, ir jūsų grindys netaptų drėgnos ir šlapios, jeigu jos sušlaps tai gali atsirasti miltligė, ar pelėsis, tam yra dedamas plėvelė, kad to išvengti, nors plėvelė ir nėra brangi ji atlieka puikiai savo darbą, plėvelė dedama 200 mikronų. Kai plėvelė padėta, galimas tinklo dėjimas.

tinklas

Tinklas:

Tinklas matmenis būna nuo 10 iki 20cm, tarpų tarp akių, kurio kaina apie 2e už tinklą. Kai betonuojama tinklas yra pakeliamas per betono vidurį, kad būtų išgaunamas maksimalus betono surišimo rezultatas. Tinklas, prilaiko plėvelė, bei ant jo atliekamas grindinio šildymo įrengimas.

Šildomų grindų įrengimas

Šildomų grindų įrengimas:

Grindinis šildymas yra išvedžiojimas, nuo kolektoriaus ir kolektoriaus spintos, po visus kambarius kur būna grindinis šildymas, grindinio šildymo medžiagos pagrindas yra vamzdis, ir kolektorius kuris gali būti naudojamas pigesnis ar brangesnis, iš patirties žinant pigesnis vamzdis dažnai būna, plonesnes sieneles, tad kaina atitinkamai kaina būna mažesnė. Vidutiniškai vamzdis kainuoja nuo 0.40e iki 1.20, taip pat priklausoma koks pasirinkamas vamzdžio diametras d16 d18 ar d20, taip pat prisideda ir kolektoriaus įrengimas, kurio medžiagų kaina vidutiniškai nuo 200 iki 400e, ir kolektorinės spintos kuri kainuoja apie 69e. Taip pat reikalinga, vamzdžiui prijungti jungčių, ir papildomo d26 vamzdžio, jeigu kolektorius nutolės nuo šilumos siurblio. Po šildomų grindų įrengimo, jeigu kanalizacija ir šaltas bei karštas vanduo paruoštas betonuoti.

grindu betonavimas

Galutinis betono sluoksnis:

Kai visa santechnika, elektriką, ir apšildymo, bei sandarinimo darbai paruošti, galima betonuoti išlyginamąjį sluoksni, kurį meistrai padaro lygesni, nei betonuojant pirmą, kai tai daroma su “juodgrindėmis”, betonuojant reikia nepamiršti pakelti tinklą ties betono vidurio, kad būtų išgaunamas maksimalus betono sukibimo koeficientas.

Šildomų grindų įrengimas kaina: Kokia galutinė kaina?

Apibendrinant informacija, galime aptarti galutine šildomų grindų įrengimo kaina, juodgrindės vidutiniškai kainuoja apie 10e kv2, grindų apšiltinimas apie 2-3e už medžiagas, plėvelė 6 m pločio, apie 2.5e už metrą, tinklo kaina apie 2e už tinklą, darbas plėveles, polistirolo ir tinklo 3-4 e. Šildomų grindų įrengimas vamzdis apie 0.70 cnt, kolektoriaus dėže apie 70e, kolektorius, apie 300e, darbas 4-5, po kurio vėl betonuojama, 10kv m.

Viską sudėjus jeigu skaičiuotumėme vidutiniam 120kv2 namui, šildomų grindų įrengimas gaunasi

10 x 120 = 1200 + 300+ 50+100+500 +700*0.7+70+300+500+1200= 4650

Skaičiuojant su užmetimais pilno komplektą su pirminiu ir paskutiniu betonavimu.

Be betonavimo, visos šildomų grindų įrengimas su darbais 120kv namui kainuoja apie 2.3k

Nemuno Tėkmė