Šildymo sistemos, kurias galite įrengti, priklauso nuo jūsų poreikių, pastato charakteristikų ir lūkesčių. Čia pateikiama keletas populiarių šildymo sistemų, kurias dažnai renkasi žmonės:

 1. Grindų šildymas: Grindų šildymas yra populiarus pasirinkimas dėl savo komforto ir efektyvumo. Ši sistema suteikia vienodą šilumos paskirstymą visoje patalpoje, o tai padeda išvengti šalčio zonų ir sumažina dulkių judėjimą. Grindų šildymą galima įrengti tiek naujose statybose, tiek renovuojant esamus pastatus.
 2. Radiatorinis šildymas: Radiatorinis šildymas yra vienas iš tradicinių būdų šildyti namus. Šiluma skleidžiama per radiatorius, kurie įrengiami į patalpas. Ši sistema yra patikima ir daugeliui žmonių gerai pažįstama.
 3. Konvektorinė sistema: Konvektorinė sistema naudoja orą kaip nešiklį šilumai. Dar kitaip vadinama kaip oras-oras. Šildymo prietaisai, vadinami konvektoriais, įrengiami ant sienų arba grindų ir paleidžiami šilumą į patalpas. Ši sistema gali būti įrengiama kaip pagalbinė šildymo sistema arba kaip pagrindinė šilumos šaltinis.
 4. Kietojo kuro katilų sistema: Ši sistema naudoja kietąjį kurą, pvz., malkas, anglis arba granules, kaip šilumos šaltinį. Kietojo kuro katilai gali būti efektyvūs ir ekologiški, tačiau reikalauja reguliaraus deginimo medžiagų papildymo.
 5. Dujinis šildymas: Dujinis šildymas yra populiarus pasirinkimas dėl savo efektyvumo ir šildymo kontrolės. Šis šildymo būdas naudoja dujas kaip šilumos šaltinį, kuris tiekiamas į katilą arba šildymo įrenginį.

Kiekviena iš šių sistemų turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbu atidžiai apsvarstyti savo poreikius, pastato charakteristikas ir galimybes, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią šildymo sistemą jūsų namams. Geriausia konsultuotis su patyrusiais specialistais, kad galėtumėte gauti patarimų ir tikslią informaciją apie kiekvieną variantą.

KAIP PASIRINKTI TINKAMĄ ŠILDYMO SISTEMĄ?

 1. Įvertinkite savo poreikius ir lūkesčius: Pirmasis žingsnis yra įvertinti, kokių poreikių ir lūkesčių turite iš šildymo sistemos. Ar jums svarbu aukštas komfortas, energijos taupymas, greitas kaitaliojimas arba galbūt ekologiškumas? Atsakę į šiuos klausimus, bus lengviau nuspręsti, kokia sistema geriausiai atitiks jūsų poreikius.
 2. Įvertinkite pastato charakteristikas: Įvertinkite savo pastato charakteristikas, tokias kaip dydis, izoliacija, langų ir durų sandarumas, bendroji šilumos praradimo norma (BŠPN), orientacija ir kt. Tai padės nuspręsti, kiek šilumos jūsų pastatas praranda ir kiek jums reikės šildyti.
 3. Apžiūrėkite esamą šildymo sistemą (jei yra): Jei pastate jau yra šildymo sistema, apžiūrėkite jos būklę ir efektyvumą. Tai gali padėti nuspręsti, ar reikia atnaujinti esamą sistemą arba įdiegti naują.
 4. Konsultuokitės su specialistais: Konsultuokitės su patyrusiais šildymo specialistais ar inžinieriais. Jie gali padėti jums apibrėžti tinkamiausią šildymo sistemą, atsižvelgiant į jūsų poreikius, pastato charakteristikas ir vietos sąlygas. Jie taip pat gali suteikti patarimų dėl skirtingų šildymo sistemų privalumų ir trūkumų bei prognozuoti galimas išlaidas ir energijos taupymo galimybes.
 5. Atlikite išlaidų ir naudos analizę: Įvertinkite kiekvienos šildymo sistemos įrengimo, eksploatavimo ir priežiūros išlaidas, taip pat numatykite, kiek energijos kiekviena sistema sunaudos. Tai padės nuspręsti, kuri sistema yra ekonomiškiausia ir sutaupo daugiau pinigų ilgalaikėje perspektyvoje.

Atkreipkite dėmesį, kad tinkamiausia šildymo sistema gali skirtis priklausomai nuo jūsų individualių poreikių ir sąlygų. Svarbiausia yra rasti sistemą, kuri efektyviai atitiks jūsų lūkesčius ir suteiks jums komfortą bei taupymą ilgalaikėje perspektyvoje.

KIETOJO KURO ŠILDYMO SISTEMOS

KIETOJO KURO ŠILDYMO SISTEMOS

Kietojo kuro šildymo sistemos yra vienas iš seniausių ir tradicinių būdų šildyti pastatus. Šios sistemos naudoja kietąjį kurą, tokį kaip malkos, anglis, durpės arba pelletai, kaip šilumos šaltinį. Čia pateikiama informacija apie pagrindines kietojo kuro šildymo sistemas:

 1. Kietojo kuro katilai: Kietojo kuro katilai yra pagrindinis kietojo kuro šildymo sistemos elementas. Jie degina kietąjį kurą ir šildo vandenį, kuris tada cirkuliuoja per šildymo sistemą, perduodamas šilumą į patalpas. Kietojo kuro katilai gali būti įvairių tipų, įskaitant tradicinius krosnelių katilus, modernius automatinius katilus arba kombinuotus katilus, kurie gali šildyti ne tik vandenį, bet ir orą.
 2. Grindų šildymas su kietuoju kuru: Grindų šildymas su kietuoju kuru yra populiarus pasirinkimas dėl jo efektyvumo ir komforto. Šioje sistemoje vanduo, šildomas kietuoju kuru, cirkuliuoja per vamzdžius po grindimis, šildant patalpas iš apačios. Tai suteikia vienodą ir komfortišką šilumą visoje patalpoje.
 3. Radiatorių šildymas su kietuoju kuru: Radiatorių šildymas su kietuoju kuru yra kitas populiarus pasirinkimas. Šioje sistemoje šildomas vanduo cirkuliuoja per radiatorių, perduodamas šilumą į patalpas. Šis metodas gali būti naudojamas tiek naujose, tiek renovuojamuose pastatuose.
 4. Dujų ar kietojo kuro kombinuoti katilai: Kai kurie katilų tipai leidžia naudoti tiek dujas, tiek kietąjį kurą kaip šilumos šaltinį. Ši galimybė suteikia didesnį lankstumą ir leidžia naudoti skirtingus šilumos šaltinius pagal poreikius ar aplinkos sąlygas.
 5. Šildymo krosnelės: Krosnelės yra tradicinis būdas šildyti namus naudojant kietąjį kurą. Šios krosnelės yra dažnai naudojamos kaip papildomas šilumos šaltinis arba kaip pagrindinė šildymo sistema nedidelėse ar ruraliose vietovėse.

Kiekviena kietojo kuro šildymo sistema turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbu atidžiai apsvarstyti savo poreikius ir galimybes, prieš nusprendžiant, kuri sistema geriausiai atitiks jūsų reikalavimus. Svarbu konsultuotis su patyrusiais specialistais, kad gautumėte patarimų ir pasiūlymų, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią šildymo sistemą jūsų namams.

DUJINIO ŠILDYMO SISTEMOS

Dujinis šildymas yra labai populiarus ir efektyvus būdas šildyti namus. Šio tipo šildymo sistema naudoja dujas kaip šilumos šaltinį, kuris suteikia greitą ir efektyvų patalpų šildymą. Čia pateikiami pagrindiniai elementai ir savybės, susijusios su dujinio šildymo sistema:

 1. Dujų katilai: Dujų katilai yra pagrindinis dujinio šildymo sistemos komponentas. Šie katilai degina dujas, kurios tada šildo vandenį arba orą, kuris cirkuliuoja per šildymo sistemą. Dujų katilai gali būti kondensaciniai ar nekondensaciniai, su skirtingais efektyvumo lygiais ir veikimo principais.
 2. Radiatorių sistema: Dauguma dujinio šildymo sistemų naudoja radiatorių sistemą, kurioje šildomas vanduo cirkuliuoja per radiatorių, perduodamas šilumą į patalpas. Radiatoriai yra įrengiami į kiekvieną patalpą ir leidžia lanksčiai reguliuoti šilumos kiekį kiekvienoje patalpoje.
 3. Grindų šildymas su dujinėmis sistemomis: Grindų šildymas su dujinėmis sistemomis yra kitas populiarus variantas. Šioje sistemoje šilumos siurbliai arba šildymo kilimėliai yra įrengiami po grindimis, leidžiant šildyti patalpas iš apačios ir suteikiant vienodą šilumos paskirstymą.
 4. Kombinuoti dujų katilai: Kai kurie dujinio šildymo sistemos katilai gali būti kombinuoti, leidžiant naudoti juos ne tik šildymui, bet ir šilto vandens tiekimui. Tai suteikia papildomą lankstumą ir efektyvumą.
 5. Dujų siurbliai: Dujų siurbliai yra naudojami kai kuriuose moderniuose dujinio šildymo sistemos variantuose. Šie siurbliai naudoja dujas kaip šilumos šaltinį ir suteikia efektyvų ir tylų patalpų šildymą.

Dujinės šildymo sistemos yra populiarus pasirinkimas dėl savo efektyvumo, greito veikimo ir šilumos kontrolės galimybių. Svarbu atidžiai apsvarstyti savo poreikius ir galimybes, konsultuotis su specialistais ir pasirinkti tinkamiausią dujinio šildymo sistemą jūsų namams.

GEOTERMINIS ŠILDYMAS IR ŠILUMOS SIURBLIAI

GEOTERMINIS ŠILDYMAS IR ŠILUMOS SIURBLIAI

Geoterminis šildymas yra aplinkai draugiškas ir efektyvus būdas pasinaudoti žemės gelmių energija šildant namus. Šio šildymo metodo pagrindas yra geoterminiai šilumos siurbliai. Štai keletas svarbių dalykų apie geoterminį šildymą ir šilumos siurbliais:

 1. Geoterminis šildymas: Geoterminis šildymas naudoja žemės gelmėse esančią saulės energiją, kuri yra saugoma žemės kūne. Ši energija yra gavama naudojant šilumos siurblius, kurie surinkia šilumą iš žemės, paduoda ją į šildymo sistemą, ir taip šildo namus. Šis metodas yra aplinkai draugiškas, nes jis naudoja atsinaujinančią energiją, ir efektyvus, nes žemės gelmių temperatūra yra santykinai stabilus visą metų laiką.
 2. Šilumos siurbliai: Šilumos siurbliai yra pagrindinis geoterminio šildymo sistemos komponentas. Jie veikia kaip prietaisai, kurie surinkia šilumą iš žemės gelmių ir perduoda ją į šildymo sistemą. Šilumos siurbliai gali būti horizontiniai (žemės šilumos kolektoriai), vertikaliniai (žemės šilumos gręžiniai) arba paviršiniai (šilumos siurbliai, naudojantys vandenį arba kitus šilumos siurblių tipus).
 3. Efektyvumas ir ekologija: Geoterminis šildymas yra laikomas vienu iš efektyviausių ir ekologiškiausių būdų šildyti namus. Tai yra dėl to, kad ši sistema naudoja saulės energiją, kuri yra gauta iš žemės gelmių, beveik nemokamai ir beveik be išmetamųjų CO2 dujų.
 4. Ilgalaikės išlaidos ir grąža: Geoterminio šildymo sistemos pradinė įdiegimo kaina gali būti aukštesnė nei tradicinių šildymo sistemų, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje ši sistema gali sutaupyti pinigų dėl mažesnių energijos sąskaitų ir mažesnių priežiūros išlaidų.
 5. Praktinė įdiegimo galimybė: Geoterminio šildymo sistemos yra praktiškai įdiegiamos tiek naujose statybose, tiek renovuojant esamus pastatus. Jos gali būti pritaikytos skirtingoms vietovėms ir poreikiams.

Visų pirma, svarbu atlikti išsamią situacijos analizę ir konsultuotis su patyrusiais specialistais, kad galėtumėte nuspręsti, ar geoterminis šildymas yra tinkamas jūsų namams.

šilumos siurbliai oras-vaduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo yra viena iš šilumos siurblių sistemų rūšių, kuri naudoja orą kaip šaltinį ir vandenį kaip šilumos pervedimo priemonę. Šie šilumos siurbliai gauna orą iš aplinkos, tada naudoja šį orą šildyti specialiame aparatūroje, vadinamoje šilumos siurblio išorinėje dalyje. Šildomas oras perduodamas į vandenį, kuris cirkuliuoja per šildymo sistemą, kad šiltų patalpos.

Šilumos siurbliai oras-vanduo turi kelias svarbias privalumus:

 1. Aukštas efektyvumas: Šie šilumos siurbliai gali būti labai efektyvūs, nes jie naudoja orą kaip šaltinį, kuris yra nemokamas ir paprastai gausus. Tai leidžia sumažinti šildymo sąskaitas.
 2. Lankstumas: Oras-vandens šilumos siurbliai yra lankstesni nei kiti šilumos siurblių tipai, nes jie neturi būti įrengiami po žeme. Tai reiškia, kad jie gali būti įdiegiami bet kurioje vietoje, kur yra pakankamai vietos, ir gali būti lengvai pritaikyti prie skirtingų pastatų ir poreikių.
 3. Šilumos ir šalto vandens tiekimas: Šie šilumos siurbliai gali būti naudojami ne tik šildymui, bet ir šalto vandens tiekimui pastate. Tai reiškia, kad jie gali būti naudojami visame pastate, suteikiant bendrą šilumos ir šalto vandens tiekimą.
 4. Aplinkai draugiškas variantas: Oras-vandens šilumos siurbliai yra laikomi aplinkai draugiška šildymo alternatyva, nes jie naudoja saugią ir atsinaujinančią orą kaip šilumos šaltinį.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į kai kuriuos trūkumus ir apribojimus, tokius kaip pradinės įdiegimo išlaidos ir priklausomybė nuo oro temperatūros (šie siurbliai gali būti mažiau efektyvūs labai žemos arba labai aukštos temperatūros sąlygomis).

Prieš renkantis oras-vandens šilumos siurblį, būtina atlikti išsamią analizę ir konsultuotis su specialistais, kad būtų pasirinktas tinkamiausias variantas jūsų namams ar pastatui.