Pradedant nuo pradžių oro kondicionieriu montavimas, susideda iš keletos etapų iš pat pradžių įrenginio nustatymas, įrenginys parenkamas palei kambario arba buto, namo kvadratūra, biudžeta bei norimas šilumos siurblio Oras-Oras specifikacijas, (pavydžiui oro valymas, nano technologijos, įrenginio skleidžiamas triukšmas ir t.t) taip pat atsižvelgiama kam labiau naudosite šildymui ar šaldymui.

Standartiniai oro kondicionieriai, palei gamintojo deklaraciją šaldo iki -15, brangesnis variantai šaldo ir iki -20 ar net iki -25. Įsirengus Oras-Oras, ir turint kieto kuro katilą, šiek tiek atvėsus orams rudėnį, kai dar neapsimoka kurti pečiaus, nejausite diskomforto. Bute iki šildymo sezono, rudenį atvėsus orams, įrenginis palaiko pastovia nustatyta temperatūra, tad bute niekada nebejausite diskomforto, laiko tarpe iki šildymo sezono pradžios.

oro kondicionerius oro kondicioneriu montavimas

Vasara įrenginys atvėsina patalpa, atvėsinus atsijungia, taip taupydamas elektra ,ypač rekomenduojama namo 2 ar 3 aukšte arba bute nuo 2 aukšto. Šiuolaikiniai oras-oras arba oras-vanduo šilumos siurbliai energetinio taupymo skalėje gaminami su a++ ir a+++ deklaracijom, tad kondicionierių montavimas tikrai atsipirks ir energijos suvartojimas bus minimalus. Viskas priklauso nuo namo apšiltinimo. Vienas garbaus amžiaus santechnikas kartą yra pasakęs. “Juk lauko neįmanoma įšildyti”. Tad išvadas darykite patys, daug protingiau yra investuoti į namą apšildymą taip sutaupant pinigų ateityje.

Tiek pramoninis šaldymas, tiek oro kondicionavimas yra pagrįsti tuo pačiu mechanizmu: skystis, dažniausiai vanduo arba oras, aušinamas išgarinant kitą skystį, vadinamą šaltnešiu. Šaltnešio grandinė, kurią sudaro kompresorius, garintuvas, kondensatorius ir plėtimosi įtaisas, yra neatskiriama abiejų sistemų dalis. Nepaisant to, yra didelių skirtumų tarp šaldymo ir oro kondicionavimo sistemų, pavyzdžiui, dėl komponentų, projektavimo metodų, komercinių ar pramoninių konstrukcijų, kuriose jos sumontuotos, ir jų veikimo principai, todėl galima pateisinti dviejų skirtingų sektorių egzistavimą. .

Oro kondicionavimas – tai procesas, naudojamas tam tikroms temperatūros, santykinės drėgmės ir oro grynumo sąlygoms patalpų erdvėse sukurti ir palaikyti. Šis procesas paprastai taikomas siekiant išlaikyti asmeninio komforto lygį.


Jis taip pat naudojamas pramonėje, siekiant užtikrinti tinkamą įrangos ar mašinų, kurios turi veikti tam tikromis aplinkos sąlygomis, veikimą, arba tam, kad būtų galima atlikti tam tikrus pramoninius procesus, tokius kaip suvirinimas, dėl kurių susidaro didelis šilumos kiekis, kurį reikia pašalinti. tam tikru būdu.
Oro kondicionavimo sistema turi būti veiksminga nepriklausomai nuo išorinių klimato sąlygų ir apima keturių pagrindinių kintamųjų kontrolę: oro temperatūrą, drėgmę, judėjimą ir kokybę.

Skirtumas tarp pramoninio ir asmeninio komforto programų ne visada yra aiškus. Pramoniniam oro kondicionavimui paprastai reikalingas didesnis temperatūros ir drėgmės kontrolės tikslumas. Kai kurioms reikmėms taip pat reikia didelio filtravimo ir teršalų pašalinimo. Pavyzdžiui, patalpose kuriose būna tam tikro tipo alergiški žmonės arba jautrūs blogesniam orui, yra privalomas orgo kondicionierius su oro valymo funkciją, dar kitaip vadinamom “nano” technologijom.

oro kondicionerius montavimas


Kita vertus, komfortiškas oro kondicionavimas, be to, kad turi atitikti asmeninius temperatūros ir drėgmės reikalavimus, taip pat apima kitas sritis, tokias kaip architektūrinisus projektavimus, orų prognozės, energijos suvartojimas ir įrenginio papildomo garso, bei sienų vibracijos (jeigu įrenginys pasirinkamas statyti ant sienos, o ne ant žemės), siekiant atkurti idealias sąlygas žmogaus psichofiziologinei gerovei.

Pagrindinis procesas, kuriuo grindžiamas oro kondicionavimas, yra šilumos ir vandens garų mainai tarp patalpų ir lauko aplinkos bei žmonių, esančių oro kondicionuojamoje patalpoje.

Pagrindiniai namų ir pramoninio oro kondicionavimo prietaisai yra šie:
Supakuoti, padalyti palei kambarius arba suskirstyti oro kondicionieriai, skirti naudoti namuose;
Gyvenamųjų patalpų šilumos siurbliai;
Vėdinimo įrenginiai vidutinėms / didelėms patalpoms;
Stoginiai įrenginiai, vėdinimo įrenginiai mažoms erdvėms;
Pastogės, naminiai pastatomi oro kondicionieriai;
Pramoniniai aušintuvai ir šilumos siurbliai, įrenginiai, gaminantys atšaldytą arba karštą vandenį, kuris vėliau naudojamas aplinkos ar įrangos kondicionavimui;
Uždaryti valdymo blokai, tikslūs serverių ar telekomunikacijų įrangos aušinimo įrenginiai;
Ventiliatoriaus ritės ir hidraulinės sistemos, sistemos, kuriose naudojamos vėsaus vandens grandinės ir oro kondicionavimo pastatų terminalų blokai.
Jie labai skiriasi dydžiu, sudėtingumu ir aušinimo galia, kuri gali svyruoti nuo kelių šimtų vatų iki megavatų, komponentų ir apskritai kurios iš pagrindinių oro kondicionavimo funkcijų yra įdiegtos, t.


Oro ar vandens aušinimas;
Oro arba vandens šildymas;
Oro sausinimas; (Dregmės patalpoje sumažinimas)
Oro drėkinimas;
Oro filtravimas/valymas;
Oro maišymas patalpose/išorėje;


Vėdinimas.
Pavyzdžiui, namų oro kondicionieriai uždaroje grandinėje daugiausia vėsina orą, patenkantį iš kondicionuojamos patalpos. Toks aušinimas taip pat sausina orą, nes dalis drėgmės kondensuojasi oro kondicionieriaus viduje (lašelių pavidalu), oro kondicioneriaus vidinėje galvoje surenkama ir išleidžiama į lauką per guminę specifinę kondensato žarną.
Kita vertus, uždari valdymo blokai, skirti kritinėms aplinkoms, kuriose yra serveriai ar telekomunikacijų įranga, turi valdyti oro temperatūrą ir drėgmę labai ribotame diapazone, todėl ne tik vėsina ir sausina orą, bet ir tiksliai reguliuoja temperatūrą ir drėgmę. naudojant elektrinius šildytuvus ir drėkintuvus.
Sudėtingesni vėdinimo įrenginiai turi visas aukščiau aprašytas funkcijas, dažniausiai talpinami atskiruose skyriuose.
Aušintuvai tvarko vandenį, o ne orą, kuris atšaldomas iki maždaug 0 °C temperatūros (arba žemesnės, jei maišomas su antifrizu) arba šildomas keičiant šaldymo ciklą.

Taip pat svarbu paminėti ir freona, kuris paprastai naudojamas aušinimo pajėgumui užtikrinti, kurį būtina pripildyti jeigu vamždių atstumas didesnis negu 3 metrai. Šios technologijos principai vėlgi yra gana sudėtingi.

Vėdinimo, filtravimo, maišymo ir dažnai šildymo funkcijos valdomos naudojant gana paprastus tam skirtus komponentus, atitinkamai ventiliatorius, filtrus, sklendes ir elektrinius šildytuvus ar katilus, o pagrindinės ir sudėtingesnės funkcijos valdomos taip pat sudėtingomis sistemomis, tokiomis kaip šaltnešio atnėšimas ir drėkinimas. Oro kondicioneriaus filtrai kurie įrengti vidinėje galvoje, fizinėm asmenim rekomenduoja keisti kas 3 mėnesius. Atsižvelgiant į oro kokybė ir aplinkos terštuma, promoninės srityje kur padidintas oro užterštumas ar didesnė dregmė (kebabinėse, šunų kirpykloje ar grožio salonuose), filtrų keitimas rekomenduomas kas 1 mėnesį, dėl biudžetinio varianto galima ir išėmus filtrus prapūsti su kompresoriu, svarbiausia, kad jie būtų švarūs ir paruošti naudojimui.

Daugiau informacijos apie profesonalų kondicioneriaus montavimą.

Leave a Reply